Комунальний заклад " Методичний центр Нікольської районної ради"

 

ДПА, ЗНО

 

ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗНО

 

ПЗНО

Упродовж реєстрації на пробне ЗНО Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти отримав більш 12 тисяч заявок. Ознайомитися із процедурою пробного ЗНО, а також перевірити рівень навчальних знань зможуть 8264 учасників з Донецької області та 3889 – з Луганської області. Найбільше учасників виявили бажання скласти пробний тест з української мови і літератури – 6740 поданих заявок, другий предмет у рейтингу – іноземні мови, які обрали 1650 учасників, третім предметом активно обирали математику – 1443 учасників.

Зауважуємо, що учасники пробного ЗНО цього року зможуть спробувати  свої сили у складанні тестів з іноземних мов двох рівнів складності: стандартного та профільного. А також, попрацюють з новою формою завдань сертифікаційних робіт з іноземних мов – аудіюванням, тобто розумінні мови на слух. Учасникам запропонують почергово прослухати кілька аудіозаписів,  а потім відповісти на запитання. На виконання цих завдань відведуть 30 хвилин. Відповідно буде збільшено загальний час написання тестів - до 150 хвилин.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання будуть створені інформаційні сторінки, там до 1 березня будуть розміщені запрошення-перепустки з інформацією про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати проходження тестування.

 

ОСНОВНЕ ПРО ЗНО

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2019 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року. Результати 2018 та попередніх років стануть непорівнювальні й це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови.

Новації тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов:

1) додано частину «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань;

2) збільшено кількість завдань – 59 та тривалість тесту (150 хвилин);

3) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.

Учасники, яким іноземна мова потрібна для вступу до вищих закладів освіти, мають виконувати усі завдання тесту, незалежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали. Результати зовнішнього незалежного оцінювання (за шкалою 100–200) буде визначено за результатом виконання всіх завдань тесту.

Зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) та на профільному рівні. Тому тестування передбачає виконання сертифікаційної роботи, що містить завдання різних рівнів складності.

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики
• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• французької мови

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Основні терміни зовнішнього незалежного оцінювання в інфографіці.