Засідання Школи педагогічної майстерності для вчителів зарубіжної літератури з теми «Формування ключових компетентностей на уроках зарубіжної літератури»
Тема життєвих, інформаційних, соціальних, професійних компетентностей не сходить зі сторінок педагогічної та методичної преси останніх років. Чим викликаний такий інтерес? Традиційний підхід до освітнього процесу в основному орієнтований на формування комплексу знань, умінь та навичок. Проте ціннісні орієнтації вже інші. Освіта сьогодні переходить зі знаннєцентричної до компетентнісно спрямованої, тобто до способів застосування знань і умінь на практиці. Відповідно змінюється і «портрет» вчителя. На відміну від традиційного розуміння провідної ролі вчителя як головного джерела інформації, школа ХХІ століття пропонує іншу роль: вчитель як фасілітатор, провідник та спостерігач, який створює можливість для учнів застосувати отримані навички для побудови нових знань. Іще німецький педагог А.Дистервег вважав, що гарний вчитель не дає істину, а вчить її знаходити. Тому виховання в учнів навичок самостійного пошуку рішення завдання, що призводить до успіху, – це і стає основною метою навчання сучасної школи.
18 жовтня 2017 року, відповідно до графіка колективних та групових форм методичної роботи з педагогічними кадрами на І семестр 2017-2018 навчального року , в залі засідань відділу освіти Нікольської райдержадміністрації відбулося засідання Школи педагогічної майстерності для вчителів зарубіжної літератури з теми «Формування ключових компетентностей на уроках зарубіжної літератури».
На засіданні розглядались наступні питання :
- Найбільш суттєві проблеми викладання зарубіжної літератури в загальноосвітній школі. Представлення змін та доповнень у програмі зарубіжної літератури на 2017-2018 н.р.
- Схожість і відмінність між категоріями «компетентність» і «компетенція».
- Як моделювати сучасний компетентнісно орієнтований урок літератури в школі?
- Які ключові компетентності варто розвивати на уроках зарубіжної літератури?
- Інноваційні технології, що сприяють компетентнісному підходу у викладанні зарубіжної літератури.
По закінченню засідання учителі отримали завдання розробити 10 ситуацій на формування ключових компетентностей за обраною темою, відповідно до програми.