Комунальний заклад " Методичний центр Нікольської районної ради"

 

С-Т для вихователів ЗДО з теми « Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального та психологічного розвитку дитини»

Nov 19, 2019
19 листопада 2019 року, відповідно до графіка колективних та групових форм методичної роботи з педагогічними кадрами на І семестр 2019-2020 навчального року, на базі комунального закладу Нікольський ясла-садок №3 «Ромашка» відбувся С-Т для вихователів ЗДО з теми « Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального та психологічного розвитку дитини»

«Ніхто не народжується з ненавистю до інших людей через колір її шкіри, релігію чи стать. Нам доводиться вчитися ненавидіти. Та якщо ми можемо навчитися ненавидіти, то так само можемо навчитися любити, адже любов зароджується в серці людини більш природно, ніж її протилежність».

Нельсон Мандела
Педагоги закладів дошкільної освіти постійно шукають ефективні педагогічні технології, які викликали б емоційний відгук дитини та стимулювали її до активних дій . Багато гострих соціальних проблем залишається поза увагою педагогів, бо по-перше, значна частина цих проблем набула актуальність лише останнім часом, а по-друге - бракує вітчизняних педагогічних технологій, які допомогли б їх реалізувати під час роботи з дітьми дошкільного віку
Багато традиційних педагогічних підходів не дають очікуваного ефекту - діти, прослухавши розповіді вихователя чи взявши участь у бесіді, часто залишаються байдужими. До того ж часто такі розмови перетворюються в надокучливе моралізування , що ніколи не приносить користі.
Методика «Лялька персона» - педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини покликана навчати дітей:
• позитивно сприймати себе в різних ситуаціях;
• шанувати свою родину та родини інших;
• співчувати, чути інших і вчитися одне в одного;
• стояти за себе в ситуаціях несправедливості й упередження;
• переносити навички у спілкуванні з лялькою на реальні життєві ситуації.
Лялька-персона - це не іграшки для дітей, а інструмент для педагога. Для кожної ляльки створюють її особисту індивідуальність , закріплюють за нею певну історію життя.
Методика пропонує перетворити ляльок на «маленьких людей» і через ляльок будувати діалог із дітьми.
Відповідно до методики лялька, яку використовують, має бути схожа не на традиційних пупсів або Барбі, а на дитину 5 -6 років. Ляльку виготовляють самі вихователі. Вони одягають її у такий одяг, який носять діти.
Так 19 листопада 2019 року, відповідно до графіка колективних та групових форм методичної роботи з педагогічними кадрами на І семестр 2019-2020 навчального року, на базі комунального закладу Нікольський ясла-садок №3 «Ромашка» відбувся С-Т для вихователів ЗДО з теми « Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального та психологічного розвитку дитини»
МЕТА :
Ознайомити педагогів з методом «Лялька як персона» для соціального і психологічного розвитку дитини.
Розглянути питання:
 Що таке «лялька-персона»?
 Навіщо використовувати ляльку.
 Користь дітям.
 Інструмент для роботи педагога.
І.Організаційна частина
- Реєстрація учасників
- Ми раді бачити Вас! (завідувач я/с Варнік В.Д.)
ІІ. Інформаційно- теоретична частина
- Представлення методичного вісника
(директор КЗ «Методичний центр» Антикало С.М.)
- Міні лекція
«Що таке лялька - персона» (в/м Кравченко О.А.).
ІІІ. Практична частина
- Презентація «Знайомство» (з досвіду роботи)
- Вправа «Історія ляльки персони» (вихователь : Ізюмова Н.А., Кравченко О.А.)
- Музична пауза (Ціон Л.М.)
ІV. Аналітична частина
- Підведення підсумку семінару (директор КЗ «Методичний центр» Антикало С.М.)
Свій виступ Кравченко О.А. побудувала на основі реальних історій, які потрібно було вирішити у дитячому колективі, через роботу із лялькою-персоною. Всі присутні зауважили, що працювати із лялькою цікаво, але потрібно ретельно продумувати кожний прихід ляльки, обирати найсуттєвіші теми для обговорення, які б сприяли емоційному та психологічному розвитку дітей.
Учасники зустрічі мали можливість переконатися в тому, що ляльки та їхні історії допомагають дітям цінувати свою індивідуальність, розвивати позитивну самооцінку і водночас позитивно ставитися до відмінностей інших дітей.
На завершення С-Т педагоги отримали задоволення від музичної паузи, маленькі подарунки , обмінялися враженнями. Дякую всім учасникам за співпрацю. КЗ Нікольський я/с №3 «Ромашка» за теплий прийом!