Комунальний заклад " Методичний центр Нікольської районної ради"

 

семінар-практикум з елементами тренінгу для заступників директорів з НВР «Секрети педагогічної майстерності в умовах НУШ»

Feb 21, 2020
21 лютого 2020 року, відповідно до графіка колективних та групових форм методичної роботи з педкадрами на ІІ семестр 2019 – 2020 н. р., на базі комунального закладу «Нікольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д. Нікольської районної ради Донецької області» опорна школа , проведено семінар-практикум з елементами тренінгу для заступників директорів з НВР «Секрети педагогічної майстерності в умовах НУШ»

21 лютого 2020 року, відповідно до графіка колективних та групових форм методичної роботи з педкадрами на ІІ семестр 2019 – 2020 н. р., на базі комунального закладу «Нікольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д. Нікольської районної ради Донецької області» опорна школа , проведено семінар-практикум з елементами тренінгу для заступників директорів з НВР «Секрети педагогічної майстерності в умовах НУШ»
Хід семінару- практикуму з елементами тренінгу:
1. Привітання. Знайомство. Методика «Криголам»
2. Вправа «Правила для групи»
3. Вправа «Букет очікувань»
4. Вправа «Пазли»
5. Інформаційне повідомлення «Про вимоги до професійних та особистісних якостей освітян в умовах Нової української школи»
6. Тест на знання ЗУ «Про освіту». https://goo.gl/5Nnfze
7. Фізкультхвилинка
8. Вправа «Права та обов’язки»
9. Інформаційне повідомлення «Корпоративне навчання кадрів»
10. Вправа «Методи корпоративного навчання»
11. Вправа «Визначення методу корпоративного навчання»
12. Вправа «Складові педагогічної майстерності».
13. Вправа «Зворотній зв'язок».
Директор КЗ «Методичний центр Нікольської районної ради Донецької області» Світлана Антикало наголосила на тому, що ми живемо в інформаційну еру, коли зміст, обсяг і технології опрацювання інформації змінюються та розширюються в геометричній прогресії. Це саме стосується й професійних знань і вмінь.
Тому ключовою ознакою системи методичної роботи з педагогічними кадрами має бути принцип не «Навички про всяк випадок» (just in case), а принцип «Навички вчасно (за потребою)» (just in time).
Як засвідчує світова практика, як освітня так і виробнича, для досягнення ефективності, гнучкості та своєчасності найбільш дієвим є корпоративне навчання кадрів. Пріоритетом такого навчання є не отримання великого обсягу «найкращих знань», а набуття актуальних знань, умінь і навичок для підвищення ефективності діяльності будь-якої установи, у нашому випадку — школи.
Робота сучасної Нової української школи має орієнтуватися на розуміння, сприйняття та здобуття метакомпетеностей усіх учасників освітнього процесу, що базуються на уміннях і навичках, а також на «навички майбутнього»: уміння вчитися протягом життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі.
Методист КЗ «Методичний центр Нікольської районної ради Донецької області» Світлана Бандура ознайомила присутніх з методами корпоративного навчання та провела вправи на закріплення.
- Баддінг (budding) -партнер- Включення педагогічного працівника в процес діяльності іншого педгога
- Шедоуінг (shadowing) - тінь - Спостереження за процесом роботи
- Секондмент (secondmеnt) - відрядження- Стажування, ротації
- Менторінг (mentoring) -обмін -Цілеспрямована передача досвіду
- Коучінг (coaching) -еврика - Розкриття потенціалу особистості педагога
- Тьюторство (tutoring) - координація -Супровід процесу навчання, обговорення досвіду перенесення отриманих знань у реальну практику
Методист КЗ «Методичний центр Нікольської районної ради Донецької області» Лілія Яйленко наголосила на тому, що сучасний учитель має постійно працювати над собою, швидко вчитися, опановувати нові технології, миттєво змінюватися, щоб відповідати швидкоплинним вимогам суспільства. Він поступово перестає бути джерелом знань, а має навчити молоде покоління організовувати процес засвоєння знань. Тому сьогодні Міністерство освіти і науки вже не просить, а вимагає від учителів бути відкритими до змін.
Учасники обмінялися думками щодо бачення ними Нової української школи, обговорили реалії та перспективи. Підводячи підсумки семінару, заступники директорів з НВР погодилися, що реальна дієвість Нової української школи залежить від кожного конкретного педагога: його знань, умінь, компетенцій, розуміння стратегічних цілей діяльності та наявності дієвого інструментарію для практичної реалізації заявлених завдань. В основі такого
інноваційного за формою й змістом навчання є ідея командного підходу до процесу навчання. Команда має такі характеристики: члени команди зорієнтовані на спільну мету або завдання; здійснення цієї мети вимагає співпраці членів команди й координації їх зусиль; взаємодія членів команди здійснюється регулярно.
Дякуємо всім учасникам семінару за плідну роботу, а адміністрації КЗ «Нікольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д.» опорна школа за теплий прийом.